Spoločenské tance
standard & latino

Kedy:
Nové kurzy od:
- 15. 9. 2020 v čase 17:10 - 18:10 hod., 8 lekcií x 60 min. – začiatočníci 1. kurz
- 16. 9. 2020 v čase 18:15 - 19:15 hod., 8 lekcií x 60 min. – začiatočníci 2. kurz

prihlásiť sa

Vhodné pre: začiatočníci aj pokročilí, ženy aj muži, páry aj jednotlivci

Tanečná škola Prešovské tanečné centrum ti ponúka tanečné kurzy spoločenských tancov. V Prešovskom tanečnom centre nájdete kurzy spoločenských tancov, ako pre úplných začiatočníkov, tak aj pre pokročilých tanečníkov.

Čo je to:

Čo vás na kurze Spoločenských tancov čaká?

Spoločenské tance pre začiatočníkov (1. kurz) – tento kurz vás prenesie cez základné kroky štandardných a latino tancov. Naučíte sa Waltz, Viedenský valčík, Salsu, Cha-chu. Nacvičíte si správne držanie tela a pohyby v tempe obľúbených párových tancov. Harmonogram kurzu je nasledovný:

 prvá a druhá hodina - Waltz
 tretia a štvrtá hodina - Chacha
 piata a šiesta hodina - Viedenský valčík
 siedma a ôsma hodina - Salsa

Spoločenské tance pre začiatočníkov (2. kurz) - pokračuje sa s výukou ďalších štyroch tancov. Spolu sa naučíme Tango, Quickstep, Jive a Sambu. Budete mať možnosť zdokonaliť svoje pohyby a poriadne sa zabaviť na parkete. Tanečné hodiny prebiehajú nasledovne:

 prvá a druhá hodina - Jive
 tretia a štvrtá hodina - Tango
 piata a šiesta hodina - Samba
 siedma a ôsma hodina - Quickstep

Spoločenské tance pre mierne pokročilých – kurz je ideálny pre záujemcov, ktorí absolvovali základný kurz Spoločenských tancov pre začiatočníkov 1 alebo 2., prípadne už majú tanečné základy absolvované v minulosti. Na tomto kurze si rozšírite paletu tanečných figúr zo všetkých štandardných a latinskoamerických tancov a taktiež sa naučíte aj nový tanec rumbu a foxtrot.

Štandardné tance

Tanečné kurzy štandardných tancov sú charakteristické uzavretým párovým držaním. Súčasný štandardný štýl sa vyznačuje dravosťou, obdivom ku kráse, romantickosťou a citovým prežitím hudby a pohybu. Štandardné tance sú historicky staršie ako latinsko-americké tance. Ich pôvod pochádza ( okrem tanga ) z európskej kultúrnej tradície . Pre štandardné tance je typické pevné a rámové držanie tanečného páru, kedy pár počas celej doby tanca stojí " telo na telo " vždy čelom k sebe.

Oblečenie pre štandardné tance je ďaleko menej voľné než pre latinské tance . Partner tancuje vždy v čiernych nohaviciach, bielej košeli , čiernej veste a čiernom či bielom motýliku, alebo čiernej kravate. Partnerka tancuje vždy v dlhých jednodielnych bohato zdobených šatách.

WALTZ
Pôvodom anglický tanec sa vyznačuje 3 / 4 taktom a typickým prísunom na tretí krok. Charakteristické sú pre neho zdvihy a zníženia a švihový plynulý pohyb. Na tanečnom kurze Standard & Latino v University Dance Center je mu venovaná dôležitá pozornosť.

TANGO
V rámci tanečných kurzov spoločenských tancov nesie chýbať ani temperamentné Tango. Tango vzniklo v argentínskych prístavných krčmách , avšak štandardizované a popísané bolo v Európe . Pre tango je typické rozdielne držanie než na švihových tancoch. Partner sa drží partnerky na chrbte a ich vzájomné postavenie je tak ďaleko tesnejšie . Celý tanec sa tancuje na pokrčených kolenách.

VALČÍK
Valčík je tanec zložený zvyčajne iba z otáčky vpravo . Cieľom je ukázať čo najplynulejší a najhladší otáčavý pohyb celého páru dookola sály . Naučte sa tancovať valčík na tanečnom kurze spoločenských tancov, ktorý využijete na každej spoločenskej udalosti, od svadby, cez plesy až po rôzne oslavy.

SLOWFOX
Slowfox býva označovaný za najťažší tanec . To je dané hlavne pomalou hudbou a častým protipohybovým postavením . Typické sú veľmi dlhé kroky a pomalé zdvihy a zníženie . Jeho nálada je melancholická . Hovorí sa , že slowfox bol umelo vytvorený na želanie anglickej kráľovnej . V University Dance Center je Slowfox dôležitou súčasťou tanečných kurzov Standard & Latino.

QUICKSTEP
Rýchla forma foxtrotu , je označovaný za najveselší štandardný tanec. V rámci tanečného kurzu Standard & Latino ma svoje pevné miesto.
Latinsko-americké tance

Latinsko-americké tance sú tance, ktoré sa tancujú vo voľnejšom držanií než tance štandardné a sú charakteristické väčšou voľnosťou pohybu, variácií i tanečného oblečenia. Latinsko-americké tance sa tancujú, ako na mieste tak aj v pohybe po celom tanečnom parkete. Pohyb v latinsko-amerických tancoch je rovnako ako hudba plná energie.

Tanečné kurzy latinsko-amerických tancov v Prešovskej tanečnej škole sú stvorené na ponorenie sa do zmyselných latinsko-amerických rytmov. Na tanečných kurzoch sa budete môcť preniesť na ďalekú Kubu, kde rumba a cha-cha znamenajú viac, než len tanec. Ak rozvlníte svoje boky pri sambe, budete zažívať rovnaké pocity, ako sambové tanečnice a tanečníci pri legendárnom karnevalovom sprievode v Rio De Janeiro. A do čias najväčšej slávy rock and rollu sa vrátite vďaka Jive-u.

SAMBA

Samba to je krásny , temperamentný tanec plný živej hudby , ktorá nenechá v kľude snáď žiadne telo. Keď sa povie samba , tak si väčšina ľudí vybaví brazílske karnevaly , kde to sambou doslova žije. Samba má veľa druhov a to ako párové prevedenie, tak aj sólové . Každý štýl samby je niečím odlišný a špecifický , ale jedno majú spoločné a to rytmus živej hudby , ktorý udávajú perkusie ako bonga , maraca atď . Rýchlosť samby sa tiež líši podľa štýlu , ktorý práve tancujete . Najrýchlejší je práve karnevalová samba a pomalším patrí napríklad Samba Axe .

Karnevalová samba je najznámejšia a jej základný krok sa učia ľudia po celom svete pod názvom batucadas . Je to naozaj veľmi rýchly tanec a najdôležitejšou časťou tela je panva , ktorá sa pri tanci hýbe naozaj stále. A v tom je práve najväčšia krása , pri pohľade na tanečnice a tanečníkov sa vám zatají dych , keď uvidíte ako rýchlo a zmyselne hýbu bokmi do rytmu hudby .

Tanečný kurz párovej samby, s ktorou sa stretnete v Prešovskom tanečnom centre sa od tej brazílskej trochu líši. Tanečníci ju totiž tancujú v neustálom napätí tela. V sambe sa objavujú typické kroky z brazílskej samby , ale majú zmenenú techniku . Ak máte radi rýchly , temperamentný a zároveň vášnivý pohyb , potom bude práve samba pre vás to pravé . Príďte sa ju naučiť na naše tanečné kurzy samby a ďalších latinskoamerických tancov.

CHA - CHA
V roku 1953 sa na Kube objavil tanec cha-cha - chá . Cha-cha v poňatí tanečných kurzov a spoločenských zábav je oveľa prijateľnejšia a prívetivejšia pre tanečný pár , a to predovšetkým svojou hravosťou a jednoduchosťou krokov a variácií .

RUMBA
Rumba je veľmi pomalý tanec plný emócie, lasky a vzájomného zvádzania . Emočne je rumba postavená na intímnom vzťahu muža a ženy, preto sa mu tiež hovorí tanec lásky.

PASO DOBLE
Paso doble je spoločenský tanec španielskeho pôvodu. Paso doble je veľmi zmyselný tanec , plný emócií a dramatickosti .

JIVE
Rýchly , svižný , temperamentný - tým všetkým by sa dal jive charakterizovať . Jive je rytmický swingový tanec, ktorý obsahuje prvky jitterurgu, rock and roll-u, boogie-woogie.

čo potrebuješ: bežné denné oblečenie
odporúčané oblečenie: dámy: sukňa a tričko alebo šaty
páni: nohavice, tričko alebo košeľa, tanečné topánky alebo spoločenská obuv